EFS Arnis
IstražI tehnike
filipinskih borilačkih veština
EFS ARNIS je nastao kombinovanjem filipinsko-indonežanskih sistema borenja (kali, arnis i eskrima) u kojima se dominantno koristi hladno oružje (palice, noževi itd.) kao i borenje golim rukama (destrukcije, napadi na nerve) i rvačke tehnike (dumog).
Usudi se da živiš život kakav si oduvek želeo.

Gerilska veština borenja
Istorijat ovih veština se ne može sa sigurnošću utvrditi, ali je sigurno da su nastale pod uticajem raznih borilačkih stilova u civilizacijama kao što su Kina (kung fu), Japan (judo, karate, jiu jitsu), Španija i Francuska (stilovi evropskog mačevanja). Korišćeni su kao ratničko-gerilske veštine u borbi protiv raznih osvajača i kolonizatora (Španci, Francuzi, Amerikanci) kao i u međusobnim sukobima plemena.
Popularizaciju u svetu doživljavaju sedamdesetih godina XX veka dolaskom Remy Presas-a osnivača modernog Arnisa u Ameriku. Iako su u svetu, posebno u Americi, veoma popularni i cenjeni, ovi sistemi borenja kod nas još uvek nisu dovoljno poznati u svetu borenja.

U EFS filipinski sistemi borenja ulaze preko Wing Chun-a (tehnike leptir mačeva) i Modern Arnis-a (po liniji Remy Presas-a) čime EFS postaje zaokružen sistem borenja koji pokriva sve distance.
Kroz sistematski organizovan program učenici se uvode u veštinu borenja jednom palicom, dve palice, nožem i drugim rekvizitima. Pored osnovne borilačke uloge bavljenje Arnisom razvija i druge sposobnosti kao što su kreativnost, koordinacija, poboljšanje reflexa i opšteg psiho-fizičkog stanja. Arnis takođe pomaže i u razvoju neke druge veštine koju praktičar već poznaje.